Четвер, 30 Бер 2017, 00:54

Кодекс учня СЗШ №32

Комп'ютер:за і проти
Випускникам

Навіщо учням шкільні психологи?

Майже у кожній школі є психолог. Але деякі учні навіть про це і не знають. А більшість тих, хто знає, все одно до них не ходить, навіть, якщо і має певні проблеми. То навіщо потрібні шкільні психологи?
Ставлення дітей до психологів дуже дивне. Особливо це стосується молодших школярів. Так, якщо однокласник відвідує психолога, то інші його починають вважати  ненормальним, божевільним, дражнити психом. Це тому, що діти мало обізнані у тому, чим займаються психологи, тому і вигадують різноманітні міфи.

Які проблеми зараз найбільше турбують дітей та підлітків?
Шкільні психологи відносяться до групи психологів-педагогів. Але, на відміну від самих педагогів, вони не займаються суто навчанням дітей. Вони покликані вислухати і дати пораду. Чи помічали ви, що коли комусь викажеш свої тривоги, то одразу й легше стає на душі. Для деяких роль "жилетки”, у яку можна виплакатись, виконують друзі чи батьки. Але ж бувають такі ситуації, що соромно або незручно розповісти мамі, а подруга потрібної поради не дасть, адже сама не має життєвого досвіду. В таких випадках допомагає психолог. Він у жодному разі не має права розголошувати інформацію, яку розповів учень. Лише у крайньому випадку може поговорити з батьками.

Також шкільні психологи проводять різноманітні дослідження. Вони допомагають дітям у важкі періоди адаптації (пристосування), коли школярі вперше переступають поріг школи чи переходять із початкової ланки школи до середньої, також, коли починають вчитися за обраним профілем. Проводить різноманітні заходи та акції, спрямовані на охорону психічного здоров'я школярів, орієнтовані на здоровий спосіб життя, виховання моральних рис особистості Надає консультативну допомогу щодо вибору майбутньої професії та особистісних проблем і труднощів дітей. Це дозволяє краще розібратися у своїх проблемах та знайти шляхи їх вирішення.
В основному це ситуації пов’язані з проблемами у сім’ї та стосунками з однолітками. Конфлікти, непорозуміння - різне у житті буває. Але ті, хто звертався по допомогу, обов’язково знаходили вихід із складного становища. А часто навіть буває, що після візиту до психолога проблема вже не й здається такою страшною, адже тільки розповівши її, дитина починає краще розбиратись у ситуації та перестає переживати через, як виявлялося, дрібниці. Отож, сміливо відчиняй двері шкільного психолога, якщо потребуєш турботи, підтримки, допомоги!

Як здолати хвилювання перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією?
Перед початком уроку:
  • Готуйся!
  • Ретельно вивчай навчальний матеріал.
  • Не бійся дня наближення тестування, контрольної роботи, підсумкової атестації.
  • Сприймай це як можливість показати обсяг своїх знань і отримати винагороду за виконану роботу.
  • Потрібно добре виспатися в ніч перед тестуванням, контрольною роботою, підсумковою атестацією.
  • Приходь на урок заздалегідь, не запізнюйся.
  • Перед контрольною роботою, підсумковою атестацією розслабся, подумай про те, що скоро канікули.
  • Не намагайся повторити весь матеріал в останню хвилину.
  • Не приходь на урок з порожнім шлунком.
  • Візьми цукерку або що-небудь інше, щоб не думати про тест, контрольну роботу, підсумкову атестацію, не хвилюйтеся.
Під час уроку:
  • Уважно прочитай завдання.
  • Розподіли час на виконання завдання.
  • Сядь зручно.
  • Якщо ти не знаєш відповіді, пропусти це питання й приступай до наступного.
  • Не панікуй, коли всі починають здавати свої роботи. Ті, хто першим виконав завдання, не отримають за це додаткових балів.